Wspólne obchody Święta 3 Maja

W dniu 3 maja odbyły się wspólne gminy Milicz i powiatu obchody Święta Konstytucji 3 Maja. W paradzie i majówce nad Zalewem bardzo licznie uczestniczyli mieszkańcy powiatu i gminy .Parada ruszyła spod Urzędu Gminy i przeszła ulicami miasta, aż na Zalew Rekreacyjny. Uczestniczyły w niej: wozy strażackie, amerykańskie, bryczki, jeźdźcy konni, mażoretki, orkiestra dęta, strażacy, w tym strażacy z Guzowic w strojach z epoki, bractwo rycerskie, cykliści, młodzież w strojach ludowych, milicki smok, uczniowie gminnych i powiatowych szkół oraz wielu miliczan. Starosta Milicki w swoim przemówieniu podkreślił wagę i znaczenie Konstytucji 3 Maja oraz fakt wspólnej organizacji Święta przez oba samorządy. Była to pierwsza wspólna, bardzo udana uroczystość organizowana przez gminę i powiat. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i udział w obchodach Święta 3 Maja.

web-ewid

Darmowy Program PIT dostarcza firma