Marszałek znów w Sułowie

IMG 9299-EditMarszałek Cezary Przybylski kolejny raz odwiedził Sułów i udzielił swojego poparcia staroście Piotrowi Lechowi, który kandyduje na fotel burmistrza gminy Milicz. Marszałek nie krył zdziwienia, że gmina Milicz nie korzysta ze środków na termomodernizację. Mówił o nowym programie województwa zakładającym budowanie małych 3-4-torowych pływalni przyszkolnych "Delfinek", które byłyby tanie w utrzymaniu, a koszt ich budowy to ok. 3 mln zł w montażu: 1/3 ministerstwo, 1/3 województwo i 1/3 samorząd (gmina lub powiat). Stwierdził, że przyglądał się Sułowowi i że taka miejscowość ma szansę na realizację tego projektu. Prezes Stawów Milickich S.Mazurek poinformował, że szansą dla Sułowa będzie otwarcie kompleksu rekreacyjno-edukacyjnego w Rudzie Sułowskiej, ponieważ przybędzie kilkadziesiąt miejsc pracy, szczególnie dla kobiet. Następnie wszyscy udali się pod szkołę podstawową, by zobaczyć, gdzie można by umieścić "Delfinka", mówiono też obie szkoły: podstawówkę i gimnazjum trzeba koniecznie poddać termomodernizacji.