SEIP - co to takiego?

W ramach przygotowania wniosków do sfinansowania z nowej perspektywy finansowej Urząd Marszałkowski we Wrocławiu stworzył platformę cyfrową pn. System Ewidencji Inicjatyw Projektowych, gromadzącą propozycje przedsięwzięć planowanych do realizacji przez potencjalnych  beneficjentów, w tym z wykorzystaniem przyszłych funduszy Unii Europejskiej. Propozycje ujęte w SEIP będą  pomocne  przy opracowaniu nowego dolnośląskiego programu operacyjnego na okres 2014-2020.

Powiat milicki, jako beneficjent, pojawi się we wspólnym wniosku powiatów dolnośląskich mającym na celu digitalizację zasobu geodezyjnego, a także wspólnym wniosku budowy ścieżki rowerowejtrasą dawnej kolejki wąskotorowej z Grabownicy do Trzebnicy. Oprócz tego złożone zostaną dwa wnioski, w partnerstwie z przedsiębiorstwem Stawy Milickie SA oraz powiatem trzebnickim i gminą Żmigród, na przebudowę dróg - Sułów, Ruda Sułowska, Grabówka, Niezgoda oraz Milicz, Duchowa, Czatkowice, Młodzianów, Potasznia.