Utrzymać linię kolejową

"Sprzeciwiamy się likwidacji połączeń na linii Krotoszyn - Wrocław, oczekujemy remontu odcinka Grabowno - Krotoszyn, ze środków RPO woj. wielkopolskiego i dolnośląskiego, aby połączenia kolejowe stały się atrakcyjne dla pasażerów, poprzez czas dojazdu - nie 2,3 godzin, lecz 1, 1,5 godziny" - mówili przedstawiciele samorządów zainteresowanych utrzymaniem połączeń kolejowych z Wrocławiem i Poznaniem. W spotkaniu w Centrum Edukacji Ekologicznej w Miliczu z inicjatywy Starosty Milickiego udział wzięli - wicemarszałek wielkopolski Wojciech Jankowiak, dyrektor departamentu infrastruktury UMWD Wiktor Lubieniecki, starostowie krotoszyński - Leszek Kulka, oleśnicki Zbigniew Potyrała, burmistrz Twardogóry Jan Dżugaj, wiceburmistrz Krotoszyna Ryszard Czuszke, wójt Cieszkowa Ignacy Miecznikowski oraz wicestarosta i starosta milicki Władysław Szydełko i Piotr Lech.