Laptopy trafią do uczniów

Dzięki wsparciu środków pochodzących z Unii Europejskiej, władze powiatu milickiego mogły pozyskać sprzęt komputerowy dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Powiat Milicki pozyskał niemal 70 tys. zł w ramach projekty grantowego "Zdalna szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnego w systemie kształcenia zdalnego", finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Dofinansowanie pozwoliło zakupić 30 laptopów, które w już w najbliższych dniach zostaną przekazane szkołom ponadpodstawowym, dla których organem prowadzącym jest powiat milicki, a następnie trafią do najbardziej potrzebujących uczniów. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławkach zasiadają przez monitorami komputerów, ale niestety część z nich nie posiada odpowiedniego sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe. Pozyskane środku zapewniły w 100 proc. kosztów zakup sprzętu komputerowego, dzięki któremu nauka zdalna stanie się dla nich możliwa.