Pogoda

Gościmy

Odwiedza nas 44 gości oraz 0 użytkowników.

Petycje-Sprawozdania

pap ico

new-logo

psplogopolicja

lgd dolinakom

zip

tl

POLECAMY

stawy i lasy 

Dni Karpia 2020

13 grudnia, uroczystość pod Krzyżem Solidarności

„13 grudnia pod Krzyżem Solidarności spotkaliśmy się nie po to, by upamiętnić stan wojenny z 1981 r., ale by uhonorować jego Ofiary, nie tylko poległych, broniących swoich zakładów pracy i zakatowanych na śmierć, ale również więzionych, bitych, internowanych oraz represjonowanych”.

Takie słowa padły podczas uroczystości pod Krzyżem Solidarności na ul. Krotoszyńskiej w Miliczu z okazji upamiętnienia wprowadzenia stanu wojennego w naszym kraju. Był to czas, gdy ludzie stawali się bohaterami, ale i też oprawcami. Czas, w którym Polak stanął naprzeciw Polakowi, brat przeciw bratu.

Między innymi taką ofiarą stanu wojennego był świętej pamięci Stanisław Jach, którego imię od dwóch lat nosi ten skwer – miejsce tak ważne dla ludzi milickiej Solidarności.
Przed nami rok 2020 i wielkie rocznice: 40-lecia Solidarności, 30-lecia polskiej samorządności i 100-lecia Bitwy Warszawskiej, która o 25 lat opóźniła rozlanie się komunizmu po Europie.

Na wniosek lokalnych środowisk solidarnościowo-patriotycznych Burmistrz Gminy Milicz, Piotr Lech zainaugurował rozpoczęcie obchodów Gminnego Roku Solidarności i Samorządności. Podczas świętowania wszystkich rocznic państwowych i narodowych będziemy akcentować te trzy ważne wydarzenia, gdyż jedno wynika z drugiego, a wszystko się zazębia...