DARMOWA POMOC PRAWNA DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU MILICKIEGO

Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej od początku 2019 roku z nieodpłatnej pomocy prawnej oraz z nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego może skorzystać każda osoba, której nie stać na uzyskanie odpłatnej porady i która złoży stosowne oświadczenie. W powiecie milickim punkty nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego mieszczą się w Miliczu w Centrum Aktywności Lokalnej przy pl. Ks. E. Waresiaka 7, w Krośnicach budynku parku wodnego Krośnicka Przystań przy ul. Sanatoryjnej 9 oraz w Cieszkowie w Urzędzie Gminy przy ul. Grunwaldzkiej 41. Porady co do zasady udzielane są podczas osobistej wizyty w punkcie. Osoby, które ze względu na niepełnosprawność ruchową nie są w stanie przybyć do punktu lub doświadczają trudności w komunikowaniu się mogą uzyskać nieodpłatne porady również za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość (telefon, internet), przez zorganizowanie wizyty w ich miejscu zamieszkania lub w miejscu wyposażonym w urządzenie ułatwiające porozumiewanie się z osobami doświadczającymi trudności w komunikowaniu się. Więcej informacji o funkcjonowaniu punktów na stronie internetowej https://powiatmilicki.npp-24.pl. Zarezerwuj wizytę przez stronę internetową wskazaną wyżej lub pod numerem telefonu 798 211 377.