Powiatowe Święto Strażaka

W dniu 26 maja br. na Milickim Rynku Starosta Milicki Grzegorz Duda i Wicestarosta Sławomir Strzelecki uczestniczyli w uroczystościach Powiatowego Dnia Strażaka. Organizatorem uroczystości była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Miliczu i Powiatowy Zarząd Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Miliczu. W uroczystościach uczestniczyły jednostki z Powiatu Milickiego, Gminy Milicz, Gminy Krośnice i Gminy Cieszków. W obchodach wzięli udział także Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Piotr Grzyb, Komendant Powiatowy Policji w Miliczu, przedstawiciele Nadleśnictwa Milicz, przedstawiciele Garnizonu Wojskowego w Oleśnicy, Proboszczowie Milickich Parafii. Podczas uroczystości wręczono wyróżnienia Strażakom, którzy zasłużyli się pełniąc służbę na rzecz mieszkańców Powiatu Milickiego. Wręczono również awanse na wyższe stopnie strażackie i stanowiska służbowe. Przekazano także sprzęt ratowniczo-gaśniczy dla jednostek OSP. Po zakończeniu uroczystości zgromadzeni Strażacy i zaproszeni goście w asyście Milickiej Orkiestry Dętej udali się na Zalew Rekreacyjny w Miliczu.