IV Konwent Powiatu Milickiego

Dziś o godzinie 10.00 w starostwie milickim rozpoczął się Konwent Powiatu Milickiego. Wśród obecnych włodarzy gmin powiatu milickiego zaproszeni zostali również przedstawiciele gmin z Wielkopolski, Krotoszyna i Zdun oraz radny sejmiku dolnośląskiego Ryszard Lech. Głównym tematem dzisiejszego spotkania jest komunikacja kolejowa, która ma ruszyć już lada dzień. Na spotkanie nie przybyli przedstawiciele linii kolejowych. Samorządowcy zwracają uwagę na niedopasowanie rozkładu jazdy proponowanego przez PKP z oczekiwaniami społecznymi oraz niepotrzebne dzielenie regionu na kolej wielkopolską oraz dolnośląska. Włodarze spotkali się także z przedstawicielami PKS Wołów w sprawie połączeń które zostały zawieszone oraz o możliwościach ich przywrócenia. Omawiano także zagadnienia dotyczące remontu dróg gminnych i powiatowych oraz ich wspólnego finansowania.