Remont mostu w Grabownicy

Trwa remont i przebudowa mostu w ciągu drogi powiatowej 1436D, w miejscowości Grabownica (gm. Krośnice). Prace przy tej inwestycji wykonuje milicka firma PHU Roman Nowostawski. Konstrukcja starego mostu była bardzo mocno skorodowana, a to groziło zawaleniem budowli. Z tego powodu przez most mogły przejeżdżać tylko pojazdy o masie do 3,5 tony. Taka sytuacja trwała przez blisko 2 lata. Władzom powiatu udało się w tym roku pozyskać dotację z Ministerstwa Infrastruktury, w wysokości 174 tys. Po przeprowadzonym przetargu i przy zaangażowaniu środków własnych za kwotę 350 tys., powiat milicki mógł przeprowadzić tą inwestycję. Poniżej prezentujemy zdjęcia z dotychczasowego stanu prac. Termin wykonania prac mija w końcu października, ale wszystko wskazuje na to, że uda się je zakończyć  wcześniej i oddać gotowy most dla ruchu samochodowego.

web-ewid

20621116 475499606147098 1001677039264391970 n