Pogoda

Gościmy

Odwiedza nas 41 gości oraz 0 użytkowników.

Petycje-Sprawozdania

pap ico

new-logo

psplogopolicja

lgd dolinakom

zip

tl

POLECAMY

stawy i lasy 

Aktualności

Zespół Szkół zaprasza nad zalew

27lipca

Konkurs fotograficzny UMWD

logoDSUrząd Marszałkowski we Wrocławiu ogłosił konkurs fotograficzny o efektach wdrażania programu regionalnego dla naszego województwa pn. "Przed i po - RPO". Jeżeli lubisz fotografować; interesuje cię, jak zmienia się na region dzięki funduszom unijnym, to ten konkurs jest dla ciebie! Najlepszych uhonorujemy nagrodami pieniężnymi - czytamy w ulotce reklamowej. Zdjęcia należy dostarczyć do 30 sierpnia br.

Czytaj więcej...

"Fakty Milickie" z 19 lipca

Czysta woda w zalewie

zalew1strJak informuje Fundacja na Rzecz Ziemi Milickiej, są najnowsze wyniki badania wody w zalewie przy ul. Wojska Polskiego, zlecone po tym, jak rozeszła sie plotka o jej zanieczyszczeniu, podchwycona przez lokalną gazetę. Wynika z nich, że woda w zalewie nie zagraża zdrowiu.

186,2 tys. zł dla PUP

186, 2 tys. zł z rezerwy ministerstwa pracy otrzymał milicki urząd pracy m.in. na łagodzenie skutków bezrobocia i aktywizację zawodową. Środki zostaną przeznaczone na staże dla 34 osób oraz na wyposażenie 2 stanowisk pracy dla bezrobotnych.

Obchody rocznicy Rzezi Wołyńskiej na Ukrainie

luckW ramach obchodów 70-lecia Rzezi Wołyńskiej, młodzież milickich szkół ponadgimnazjalnych przebywała w Rokitnie,obwód rówieński, województwo wołyńskie, gdzie uczestniczyła w renowacji miejscowego cmentarza wojskowego, ofiar wojny polsko - bolszewickiej 1919/20 roku. Od 13 lipca w Rokitnie przebywała także delegacja powiatu milickiego, starosta Piotr Lech, dyrektor I LO im. AK, Sławomir Strzelecki oraz Michał Gołab, prezes Fundacji na rzecz Ziemi Milickiej.

Czytaj więcej...

Godne obchody 70. rocznicy

IMG 7690Godny i dostojny charakter miały powiatowe obchody 70. rocznicy apogeum Rzezi Wołyńskiej, czyli tzw. Krwawej Niedzieli. 11 lipca o godz. 17 pod Krzyżem Solidarności, w miejscu, gdzie - jak mówiła prowadząca - przed laty miliczanie upomnieli się o godność, pamięć i wolność, oddano hołd wszystkim pomordowanym przez Ukraińców Polakom na Kresach Południowo-Wschodnich podczas II wojny światowej minutą ciszy, a następnie przemawiając, składając kwiaty i zapalając znicze. Natomiast o godz. 19 rozpoczęła się w kościele pw. św. Michała Archanioła msza święta w intencji tej straszliwej zbrodni.

 

Wspomnienie Krwawej Niedzieli 11 lipca '43

11lipca 

 

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy zaprasza dzieci nad zalew

13lipca

Młodzi piłkarze wrócili z mini-Euro

076Nie jako zwycięzcy, ale radośni i uśmiechnięci wrócili młodzi piłkarze z Wurzen, gdzie rozgrywali mecze w ramach mini-Euro. Chłopcy trafili do grupy, która na ich nieszczęcie okazała się tzw. grupą śmierci, gdyż grał w nie zwycięzca turnieju, drużyna reprezentująca Francję, a także wicemistrz turnieju - drużyna z Łotwy. Powiat milicki reprezentowali: Jakub Apanel, Wojciech Dorosz, Daniel Dorosz, Jakub Kościuczyk, Michał Smyrnów, Oskar Janiszewski, Filip Kłonowski, Adam Górka, Dawid Wójcik, Andrzej Stolarek i Kacper Głowieńkowski. Ich trenerzy to Artur Stolarek i Robert Pluciński.  

Czytaj więcej...

W Niemczech i na Ukrainie

14 osób, w tym 11 12-nastolatnich piłkarzy, reprezentuje od 5 do 8 lipca powiat milicki w Wurzen w Niemczech na zorganizowanym tam mini-EURO, natomiast 8 osób, w tym 6 uczniów I LO i ZS bierze udział w Rokitnie na Ukrainie w dolnośląskiej akcji "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia" i sprżąta tamtejszy polski cmentarz. Będą na Ukrainie przebywać od 4 do 14 lipca, zwiedzą Lwów oraz wezmą udział w obchodach 70 rocznicy ludobójstwa w Łucku.

 

Uczcili 70 rocznicę ludobójstwa

Delegacja milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich wzięła udział w dolnośląskich obchodach 70 rocznicy rzezi ludności polskiej na Wołyniu i wschodniej Małopolsce. Transport do Wrocławia zorganizowało Starostwo Powiatowe w Miliczu. Delegacji przewodniczył wicestarosta W.Szydełko. Program uroczystości przedstawiał się następująco: godz. 10:00 - uroczystości przy Pomniku–Mauzoleum na placu Xawerego Dunikowskiego: odegranie hymnu polskiego przez orkiestrę Wojewódzkiej Komendy Policji; wystąpienie Wojewody Dolnośląskiego; modlitwa ku czci pamięci ofiar ludobójstwa; apel pamięci; salwa honorowa; składanie kwiatów i zapalenie zniczy. Godz. 11:00 - msza święta w kościele Najświętszej Marii Panny Na Piasku w intencji zamordowanych. Homilię wygłosił ks. bp prof. dr hab. Ignacy Dec – Biskup Kurii Świdnickiej. Godz. 13:00 - konferencja naukowo-historyczna w auli Fakultetu Papieskiego na placu Katedralnym.

Powiatowe lato nad zalewem - 6-7 lipca

miliczsummmer2013