Pogoda

Gościmy

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

Petycje-Sprawozdania

pap ico

new-logo

psplogopolicja

lgd dolinakom

zip

tl

POLECAMY

stawy i lasy 

Aktualności

Starosta Milicki w Radzie Infrastruktury Informacji Przestrzennej

logo maicPiotr Lech, Starosta Milicki, został członkiem Rady Infrastruktury Informacji Przestrzennej przy Ministrze Administracji i Cyfryzacji. Weźmie udział w najbliższym spotkaniu rady, które zaplanowano na 18 września br. w gmachu Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii w Warszawie.

Całoroczne akwarium już działa

IMG 1069W sobotę podczas Święta Karpia Milickiego starosta Piotr Lech wraz z dziennikarzem Polskiego Radia Wrocław dokonali uroczystego otwarcia całorocznego akwarium plenerowego eksponującego ryby Stawów Milickich. To jedyne takie akwarium w Polsce - twierdzą pracownicy firmy akwarystycznej, która je budowała w Miliczu. Jak mówił starosta, ilekrość do Milicza przyjeżdżał Marek Obszarny - dziennikarz PR Wrocław - by prowadzić Świeto Karpia Milickiego, stale pytał o to, kiedy w Miliczu powstanie właśnie taki obiekt, więc, gdy okazało się, że jest możliwość skorzystania ze środków europejskich z programu Leader, by wybudować akwarium, nikt w starostwie ani na chwilę się nie zawahał. Otwarciu towarzyszył występ orkiestry dętej z Sulmierzyc. Akwarium podczas ŚKM było jedną z głównych atrakcji.

150. posiedzenie Zarządu Powiatu - 3.09.2013 r.

Zarząd podjął uchwałę w sprawie przekazania kierownikom powiatowych jednostek organizacyjnych, inspekcji i straży uprawnień do zaciągania zobowiązań z tytułu umów, których realizacja w roku budżetowym i następnym jest niezbędna do zapewnienia ciągłości działania jednostki ,a termin płatności wykracza poza rok budżetowy; podjął uchwałę o zmianie uchwały nr XXIV/138/2012 w sprawie budżetu powiatu na 2013 rok; w ramach nadzoru właścicielskiego nad spółkami rozważał wprowadzenie zmian do umowy MCM sp. z o.o.; a także powierzył funkcje doradców metodycznych: Annie Waleńskiej – nauczycielce z I LO im. AK w Miliczu (doradztwo w zakresie języków obcych) oraz Grzegorzowi Połubkowi – nauczycielowi ZS im. T.Kościuszki(doradztwo w zakresie nauk ścisłych – fizyka/matematyka).

Czytaliśmy A.Fredrę

fredroPodczas Święta Karpia Milickiego w sobotę w I LO im. AK przed i podczas przerwy w recitalu M.Ciężkiej-Kątnik powiat milicki na apel Prezydenta RP, B.Komorowskiego, włączył się do Narodowego Czytania, tym razem dzieł Aleksandra Fredry. Przeczytano głośno kilka bajek oraz fragment "Zemsty". Czytali m.in. starosta P.Lech, dyr. I LO im. AK, S.Strzelecki, oraz dyr. ZS, R.Lech, a także uczniowie I LO z koła teatralnego.

O Święcie Karpia Milickiego na Onet.pl

onetO naszym powiatowym Święcie Karpia Milickiego oraz o Dniach Karpia ukazał się tekst w wiadomościach portalu Onet.pl publikowany za Polską Agencją Prasową z 8 września br.

Czytaj tekst "Celebrowali Święto Karpia Milickiego">>>

Święto Karpia Milickiego za nami

IMG 3342Minął drugi i ostatni dzień Święta Karpia Milickiego. Do bardzo udanych można zaliczyć 33. Bieg Baryczan i 1. Bieg Karpia, Turniej Drwali, 1. Turniej nalewek, do którego zgłoszono aż 33 trunki, turniej i pokaz kulinarny, występy zespołów muzycznych, w tym milickiego LabiRytmu i rewelacyjnej grupy Bracia, pokaz fajerwerków, a także sprzedaż karpia żywego oraz przyrządanego na różne sposoby przez "Naszą Karczmę", "W Starym Młynie" i "Karpika pod Strzechą". Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Za nami I dzień Święta Karpia Milickiego

Otwarcie pierwszego w Polsce plenerowego akwarium z rybami stawów milickich z udziałem orkiestry dętej, występy zespołów muzycznych, w tym wspaniałego Hurtu, wyśmienity recital milickiej sopranistki Małgorzaty Ciężkiej - Kątnik, popis siłowy Tadeusza Hryciuka i wspaniały koncert Renaty Przemyk już za nami. Tak minął pierwszy dzień Święta Karpia Milickiego. Przed nami niedziela i wiele atrakcji, także kulinarnych. Zapraszamy! 

Święto Karpia Milickiego

skm2013bp

Kultura to sztuka

Tak wyglądały gminne słupy reklamowe na 2 dni przed jedyną największą masową imprezą w naszym powiecie. Pieniądze na druk plakatów i ich rozwieszenia poszły na marne przez czyjąś decyzję (KOGO?), by w tym czasie dokonać czyszczenia tychże słupów. Tylko że nie były to pieniądza starosty, wicestarosty czy innego pracownika powiatu, ale środki publiczne z części z podatku, który płacimy wszyscy.

slup

Otwarcie plenerowego akwarium

Otwarcie plenerowego całorocznego akwarium wybudowanego przez powiat milicki zaplanowano na godz. 16 w sobotę podczas Święta Karpia Milickiego. Uroczystości towarzyszyć będzie występ orkiestry dętej (cywilnej, gdyż wojskowa ze względu na wrocłąwską uroczystość z udziałem szefa BBN, gen. Kozieja, odwołała swój przyjazd do Milicza, w zamian wojsko zorganizuje u nas ekspozycję sprzętu wojskowego).

Zapraszamy do udziału w I Turnieju Nalewek Doliny Baryczy

Do niedzieli do godz. 13 można zgłaszać swoje nalewki do I Turnieju Nalewek Doliny Baryczy. Regulamin w lewym menu naszej strony www.

Zapraszamy na I Bieg Karpia i XXXIII Bieg Baryczan pod patronatem Starosty Milickiego i Prezesa "Stawy Milickie" SA

Starosta Milicki i Prezes spółki "Stawy Milickie" objęli patronat nad tegorocznymi Biegami Baryczan oraz Karpia i zobowiązali się do ich współ- oraz sfinansowania. Biegi mają promować zalety natury Doliny Baryczy, dlatego też ich trasę wyznaczono na dukty leśne i wokół stawów "Ostoi". Serdecznie zapraszamy, zapisy do godz, 10,50 w niedzielę. Organizatorem biegów jest milicki Klub Biegacza "Orzeł" z pomocą Starostwa Powiatowego oraz milickich szkół ponadgimnazjalnych.

Marszałek na rozpoczęciu roku szkolnego w ZS

IMG 0403Marszałek Województwa Dolnosląskiego, Rafał Jurkowlaniec, otworzył rok szkolny w Zespole Szkół w Miliczu. To wyróżnienie szkoła zawdzięcza uruchomieniu nowego kierunku kształcania - technika rybaka śródlądowego. Marszałek powodzenia życzył wszystkim uczniom, jednak główną uwagę skupił na nowej klasie, jedynej tego typu nie tylko na Dolnym Śląsku, ale i w kraju. Wreczył uczniom tego technikum markowe plecki oraz powiedział, że ani oni, ani ich rodzice nie będą żałować tej decyzji, gdyż przed spółką "Stawy Milckie" rysuje się bardzo dobra przyszłość. List  do uczniów nowo utworzonej szkoły skierował również wiceminister rolnictwa.